Chatlama.net kullanıcı dostu sayfa yapısı ile chat ve sohbet odaları nda 10 yıldır hizmet vermektedir.Şehzade Mustafa Nasıl Ölüyor?

sehzade-musTahta en yakın isim olan Şehzade Mustafa, Hürrem Sultan ve Rüstem Paşa’nın etkisiyle, Sultan Süleyman tarafından öldürülüyor..

Şehzade Mustafa Nasıl Ölüyor?

Rüstem Paşa ile bir olup, Kanuni Sultan Süleyman ile Şehzade Mustafa’nın arasını bozan Hürrem Sultan amacına ulaşıyor. Sultan Süleyman, oğlu Şehzade Mustafa’nın kendisine ihanet ettiğini ve başkaldırdığını düşünmeye başlıyor.  Sultan Süleyman, en sevdiği oğlu, ilk göz ağrısı Şehzade Mustafa’nın ihanet haberini Hürrem Sultan ve Rüstem Paşa’dan alır ve büyük bir karar verecek. Sultan Süleyman’ın, Hürrem Sultan ve Rüstem Paşa yüzünden kafası okadar karışırki, Mustafa’nın ölüm emrini verir.

7 CELLAT MUSTAFA’YI BEKLİYOR

Şehzade Mustafa babası Sultan Süleyman’ın kendisine hiç bir şekilde zarar vermeyeceğine inanır. Mustafa silahsız olarak babasının çadırına gider ve Şehzade Mustafa’yı Sultan süleyman’ın çadırında sağır ve dilsiz 7 cellat yağlı urganlarla hunharca boğacak.


Başka ne var ?


Yorum Yaz

e-mail adresiniz kimseyle paylasilmaz. Zorunlu alanlar * ile isaretlenmistir.