Windows 8.1’in Paket Fiyatı Ne Kadar?

Windows 8.1’in Paket Fiyatı,Windows 8.1’in Paket Fiyatı Belli Oldu,Windows 8.1’in Paket Fiyatı Ne Kadar,Windows 8.1’in Paket Fiyatı Açıklandı…

full7653122

Daha Önce Microsoft’un Windows 8 sahiplerine özel geliştirdiği Windows 8.1 güncellemesinin ücretsiz olacağını bildirmiştik.

Daha Önce Microsoft’un Windows 8 sahiplerine özel geliştirdiği Windows 8.1 güncellemesinin ücretsiz olacağını bildirmiştik. Yeni güncelleme, tamamen yeni bir modelle sıfırdan kuruluma olanak veriyor bunun anlamı daha önceden olduğu gibi üste eklenen bir servis paketi olmaması. Bundan dolayı henüz Windows 8 almamış ve terfi etmemiş olan kullanıcılar, Windows 8.1 paketi alıp kurabilecek. Dün yapılan duyuruya göre bu yolu seçenler 119 dolar ödemek zorundalar. Satışlar ise 18 ekim tarihinde başlayacak.Windows 8.1’i ilk kez alacak kullanıcılar standart sürüm için 119.99 dolar, Pro sürüm için de 199.99 dolar ödeyecek. Geçen yıl Windows 8 ilk çıktığında terfi edenlere çok cazip fiyatlar sunulmuştu. Daha sonra kampanya süresi bitince fiyatlar yine aynı seviyelere gelmişti. Buda şu anlama geliyor Windows 8’i başta kaçıranlar bu kez indirimden faydalanamıyor.Windows 8 alırken güncelleme paketini online ya da mağazadan almak mümkündü. Dahası Windows 8 sıfırdan kurulum paketi bağımsız olarak satılmadı. Windows 8.1 ise paket ya da download sürümü olacak ama tam sürüm yazılım olarak gelecek. Böylece sanal ortamda Windows 8.1 çalıştırmak isteyen kullanıcılar sıfırdan işe koyulabilecek.Windows XP ve Vista kullanıcıları Windows 8’e geçince dosyalar ve Vista durumunda ayarlar korunuyordu fakat Windows 8.1 de bu seçenek yok. Windows XP ve Vista’dan Windows 8.12’e geçiş tamamen sıfırdan kurulumla aynı sonucu doğuruyor. Windows 8.1, önceki sistemlerle uyumlu biçimde geliştirilmediği için geçmişi geride bırakıyor diyebiliriz. Bu yüzden indirilebilir sürümün yerine DVD’li paket sürüm kullanmak daha mantıklı olabilir. Windows 8.1 standart kurup sonra Pro’ya geçmek ya da MCE eklemek mümkün.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir