Sarp Levendoğlu Kimdir – Biyografisi – Hayatı

sarplevendoglu1KANAL D’de yakında “Küçük Ağa” adlı yeni bir dizi ekrana gelmeye başlayacak.

Dizinin başrol oyuncularından Sarp Levendoğlu Kimdir peki tanıyalım..

Sarp Levendoğlu Kimdir:1982 yılında Ankara doğumludur, oyunculuk hayatına küçük yaşlarda başlamıştır. Lise eğitimini Saint Benoit Lisesi’nde tamamladıkan sonra Bilgi Üniversitesi’nde Görsel İletişim Tasarımı bölümünde okudu Kültür Üniversitesi oyunculuk bölümünden mezun oldu. Mustafa Altıoklar’ın yeğeni olması ile birlikte onun projelerinde rol almaya başlamıştır. Oyunculuğa “O Şimdi Asker” filminde Yunan askeri karakterini canlandırarak ilk kez kamera karşısına geçmiştir. Profesyonel oyunculuk hayatına atılması ile birlikte televizyon dizilerinde rol almaya başladı. Emret Komutanım, Uygun Adım Aşk ve Gece Gündüz dizilerinde yönetmenlik koltuğunada oturmuştur.

Fiziği ve yakışıklığı ile genç kızların ilgisini üzerine çekmiştir. Sevilen oyuncu büyük hayran kitlesine sahiptir. Uzun boyu ile ekranlarda akıllarda kalıcı isimlerden birisi olmuştur.

Sarp Levendoğlu Boyu 194cm

Yeni dizisi olan Küçük Ağa’da Ali karakterinde rol alacak. Urfalı bir ağanın oğlunu canlandırıp eşi ile boşanmasının sonucu oğlunun yapacağı haylazlıkları konu alıyor.

Oynadığı Diziler
Lise Defteri
Çınaraltı
Emret Komutanım
Zeliha’nın Gözleri
Yasak Elma
Gece Gündüz
Altın Kızlar
Uyugn Adım Aşk
Kirli Beyaz
Kalp Ağrısı
Mor Menekşeler
Atlılar
Sakarya Fırat
Galip Derviş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir