Mustafa Baybay’ a tahliye kararı çıktı

4 yıl 9 aydır tutuklu bulunan Mustafa Balbay hakkında bu gün tahliye kararı çıktı
Ülkemizde Asrın davası diye bilinen kimine göre ÜMRANİYE DAVASI, kimilerine göre ERGENEKON DAVASI sanıkları birer birer tahliye olmaya başladı. Önce Mehmet HABERAL, Ardında da bu gün itibariyle Mustafa BALBAY.

mustafa balbayUmarım sırasıyla bu dava kapsamında kim varsa çıkacak gibi duryor. Yanlız Endişe verici gelişmelerde yaşanmıyor değil.
Ergenekon davası sanıklarıyla, KCK ve PKK Davası sanıklarının,Toplumsal barış adına Çözüm Arayışları adına karşılıklı olarak salıverileceği hususu kamu oyunca bir beklenti içine girilmiştir.Ülke Gündemini uzun süre sarsarak şekilde Kamu Oyunu ve bir çok siyasi çevreyi ilgilendiren bu davalar yıllarca kamu oyunda konuşulacağa benziyor. lakin, ülkenin seçim atmosferine girmesiyle farklı bir şekil alacağı anlaşılan bu davalar da nasıl oya dönüştürülür arayışları içerinde, Muhalefetinde tepkisine neden olmaktadır, Çok Ciddi konularım seçim malzemesi gibi haklın oy verme konusunda aklını çelecek, cazip hale getirecek gelişmeler bazı çevrelerce Endişeyle izlenmektedir.Hükümet Çevresi, çözüm üreteceğini ve barışı sağlayacağını ifade ederken bir çok çevreninde
ülkeyi zor günlerin beklediği, hatta bölünmeye kadar varacak tehlikeli gizli gündem maddeleriyle halkın kandırılmaya çalışıldığı Muhalefet çevrelerince sürekli gündeme getirilmektedir.

Arf.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir