2014- MHP’nin Belediye Başkan Adayları – 2014- MHP’nin Belediye Başkan Aday Listesi

milliyetc3a7i_hareket_partisi_amblemi_adnan_oktar_harun_yahya_mhp_2014- MHP’nin Belediye Başkan Adayları,2014- MHP’nin Belediye Başkan Adaylarının İsimleri,2014- MHP’nin Ankara Belediye Başkan Adayı,2014- MHP’nin Belediye Ceyhan Başkan Adayı,2014- MHP’nin İzmir  Belediye Başkan Adayı,2014- MHP’nin  İstanbul Belediye Başkan Adayı,2014- MHP’nin  Adana Belediye Başkan Adayı,2014- MHP’nin Diyarbakır Belediye Başkan Adayı,2014- MHP’nin iL İlce  Belediye Başkan Adayları Listesi,2014- MHP’nin Belediye Başkan Adayları Listesi…

 

MHP’nin Belediye Başkan Adayları,200 belediye başkanını kesinleştirdi. Kesinleşen iller arasında, Ankara, Mersin, Adana, Antalya gibi büyükşehirler de bulunuyor.

Belediye başkan adayları, MHP Genel Merkezi’nde oluşturulan 5 kişilik komisyon tarafından belirlendi. Son onayı ise Genel Başkan Bahçeli verdi.

İŞTE KESİNLEŞEN ADAYLAR

MHP’nin kesinleşen adayları arasında en çok dikkat çeken Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı. MHP, Ankara Büyükşehir’de yarışa, Ankaralı Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya ile girecek.

Parti, Ankara ilçelerde ise Gölbaşı ve Etimesgut’ta mevcut MHP’li belediye başkan adayları ile devam edilecek. Bu çerçevede Gölbaşı’nda Yakup Odabaşı, Etimesgut’ta ise Enver Demirel, 2014 yerel seçimlerinde yeniden aday olacaklar.

Ankara’da ‘tüm ilçelerde Ankaralı adaylar’ sloganıyla yola çıkan MHP, Keçiören’de ise flaş bir isim üzerinde çalışıyor. Bu çerçevede, Keçiören eski Belediye Başkanı Turgut Altınok’un yeniden Keçiören’den aday gösterilmesi için çalışmalar sürüyor.

ADANA’YA CEYHAN BELEDİYE BAŞKANI

MHP, Adana Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için ise Ceyhan’daki mevcut MHP’li Belediye Başkanı’nı aday gösterecek. Adana Büyükşehir için MHP adına yarışa girecek olan ismin Hüseyin Sözlüolması kesinleşti.

MERSİN’E TARSUS BELEDİYE BAŞKANI


MHP, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ise, Tarsus’taki mevcut Belediye BaşkanıBurhanettin Kocamaz’ı aday gösterme kararı aldı.


Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için, Kemal Çelik, 
Kütahya Belediye Başkanlığı içinMHPKütahyaMilletvekili Alim Işık ve Aydın Belediye Başkanlığı için ise AydınMHPMilletvekiliAli Uzunırmak isimleri kesinleşti. 

İZMİR VE İSTANBUL AÇIKLANMAYACAK

Bahçeli’nin Pazar günü 200’den fazla il-ilçe belediye başkanını açıklayacağı Ankara Arena toplantısında,İzmir ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları ise açıklanmayacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir