2014 Kış Sochi Olimpiyatları Hangi Kanallarda Canlı Verilecek?

fft104mm2757479Rusya’nın Sochi şehrinde 7-23 Şubat 2014 tarihleri arasında düzenlenecek 22. Kış Olimpiyat Oyunları için geri sayım başladı..

Kadınlar ve erkeklerde yaklaşık üç bin sporcunun katılması beklenen oyunlarda yedi dalda 15 kış sporu yer alacak. 2014 Sochi’de, buz pateni disiplinlerinden artistik buz pateni, sürat pateni ve kısa mesafe sürat pateni, kayma sporlarından alp disiplini, kayaklı koşu, serbest stil kayak, kuzey kombine, kayakla atlama ve snowboard yarışmaları yapılacak. Kızak disiplinlerinden bobsled ve skeleton’da madalya dağıtılacak. 2014 Kış Olimpiyat Oyunları’nda sahnelenecek diğer dört spor ise biatlon, körling, buz hokeyi ve luge olacak. Ayrıca, 12 yeni disiplin de yarışmalar ilk kez gerçekleştirilecek.

22. Kış Olimpiyat Oyunların da en çok sporcu ile katılan ülke ABD.  ABD, Rusya’nın Sochi şehrindeki Kış Olimpiyat Oyunlarına 224 sporcu ile katılacak. Sochi’de 222 sporcu ile temsil edilecek olan Kanada ikinci sırada. Ev sahibi konumundaki Rusya ise 22. Kış Olimpiyat Oyunlarına 216 sporcu ile katılacak. Türkiye’yi ise Sochi’de 6 sporcu temsil edecek. Buna göre, 22. Kış Olimpiyat Oyunları Sochi’de ülkemizi buz dansında Alper Uçar – Alisa Agafonova ikilisi, kayaklı koşuda Kelime Çetinkaya ve Sabahattin Oğlago, Alp disiplininde ise Tuğba Kocaağa ve Emre Şimşek temsil edecek.

7-23 Şubat 2014 Kış Sochi Olimpiyatları, Türkiye’de TRT Spor ve TRT HD’den, Azerbaycan’da İctimai TV’den yayınlanacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir